Taxametr HALE SPT-02

Taxametr je plně integrován ve zpětném zrcátku a ve vypnutém stavu je neviditelný. Přípravu pro taxametr lze objednat přímo od výrobce vozu (tzv. TAXI paket). Zrcátko se automaticky stmívá podle okolního osvětlení, stejně tak jas počítadla taxametru je automaticky přizpůsobován okolním podmínkám. Jízdné je perfektně viditelné z každého místa ve voze.

  • Produktový list (pdf)
  • Metrologický posudek (pdf)
  • Typové schválení podle MID (pdf)
  • Prohlášení o shodě (pdf)
  • Osvědčení MD o technické způsobilosti (pdf)

Zrcátkový taxametr má sníženou spotřebu proudu, komunikuje s tiskárnou po CAN sběrnici, obsahuje 2 paměti pro tarify, které lze automaticky měnit na základě ujeté vzdálenosti, času, dne v týdnu, svátků, doby jízdy nebo podle změny rychlosti.

Fiskální paměť taxametru obsáhne minimálně 8 let denních agregovaných záznamů . Taxametr může obsluhovat více řidičů najednou užitím systému CEY klíčů ale i bez nich.

Taxametr je typově schválen v souladu s MID, modul B (EC-type certifikát DE-09-MI007-PTB001 vydaným PTB) a je schválen posudkem ČMI 8012-ME-50051-10 z 25. března 2010.

Zrcátkové taxametry lze montovat do vozidel: Mercedes Benz, Opel, VW, Seat, Škoda, Audi, BMW, Citroen, Ford, Honda, Mazda, Peugeot, Renault, Toyota a mnoho dalších viz. http://www.mirrortaximeter.info.